Кошик
119 відгуків
Великий вибір книг українською мовою!!!Переглянути
Інтернет магазин birca.com.ua
+380 (98) 991-34-55
+380 (63) 964-85-33
+380 (99) 559-88-64
Додати відгук

Настільні ігри - гарно проведений час

Настільні ігри - гарно проведений час

Здавалося б кому потрібні настільні ігри, якщо є комп’ютер?

     Однак, вони продовжують користуватись популярністю і мають мільйони прихильників. Так у чому ж секрет? Гра, зазвичай, додає радості та веселощів у життя, вносить елемент здорового азарту, додає адреналіну, а у разі виграшу, ще й викликає ейфорію.

Настільна гра поліпшує роботу мозку

     Гра стимулює зони мозку, що відповідають за складне мислення та формуванняпам’яті у дітей і дорослих. Це забезпечує можливість відпрацьовувати основні когнітивні навики, такі як пошук шляхів вирішення проблем та прийняття рішень. Наукові дослідження показали, що систематична гра в настільні ігри знижує ризик розвитку хвороби Альцгеймера, а також допомагає збереженню уваги та гострого розуму в людей похилого віку. Що ж до молоді, то ігри забезпечують виробленню швидкості реакції, а складні ігри, як от гра в шахи, розвиває інтелектуальні здібності.

Веселощі та стрес

     Зазвичай настільні ігри супроводжує сміх. Він є одним з важливих аспектів приємного проведення часу, що у свою чергу сприяє появі бажання навчатись нового та творити. Крім того, веселощі та приємний час значно зменшують стрес, більше половини учасників настільних ігор зізнаються, що грають саме для того щоб позбутись нервової напруги. Звичай грати у нарди для збереження хороших стосунків сягає корінням до стародавньої Персії, коли купці не могли дійти згоди, вони розпочинали партію в нарди і думка переможця вважалась вирішальною. Зрозуміло, що за таких умов тренування у грі відбувались за кожної слушної нагоди.

Більше щастя

     Участь у настільних іграх викликає викид ендорфінів – природних хімічних речовин, що їх ще називають гормонами щастя. Позитивні емоції поліпшують самопочуття, активізують свідомі та підсвідомі функції розуму, дають людині відчуття бадьорості та задоволення.

Зближення людей та зміцнення стосунків

     Рідко хто грає у настільні ігри наодинці. Основою таких ігор є спілкування, спільна і, як згадувалось, весела діяльність. Командна робота об’єднує старих друзів, колег і навіть мало знайомих людей. Насправді, неважливо, чи йдеться про налагодження нових зв’язків, зайняття хобі з такими самими затятими гравцями чи просто затишний приємний вечір у компанії близьких людей, настільна гра – це ідеальний спосіб приємно провести час та зміцнити стосунки. Граючи на комп’ютері неможливо за вдалий прийом «дати п’ять» членові команди, поплескати один-одного по плечі, попити чаю або кави після вдалої гри.

Повернення у реальний світ

     Однією з найдивовижніших переваг настільних ігор є їх здатність витягнути людину з цифрового світу. Ці забави не дають можливості дивитись у смартфон, планшет чи екран комп’ютера – гаджетів, що обмежують живе спілкування і тотально завойовують увагу. А попробував би хтось грати, наприклад, у доміно і гортати телефон! У давнину кості доміно призначались виключно для ворожіння та магічних церемоній. Дехто й досі вважає, що у доміно зашифровано Універсальний закон гармонії устрою Всесвіту. Як би там не було, але ця гра, без сумніву розвиває зосередженість, концентрацію, логічне мислення, здатність до аналізу ситуації, уважність, спостережливість та пам’ять.

Вплив на артеріальний тиск

     Окрім зниження стресу, веселощів та вироблення гормонів щастя, настільні ігри, навіть ті, що вимагають невпинної уваги, часто дуже ефективні для нормалізації артеріального тиску. Це пояснюється тим, що викид ендорфінів провокує розслаблення м’язів і кров починає циркулювати набагато легше, через це є велика ймовірність зниження артеріального тиску.

Терпеливо прямувати до цілі

      Перемога вимагає вміння вибудовувати стратегію та терпіння, щоб її втілювати. Саме цього можна навчитись граючи у шахи або карти. А ще доведеться тренувати пам’ять, спостережливість, уміння передбачати ходи супротивника, прораховувати ситуації наперед і те, що так люблять у кінематографі – робити знаменитий покерфейс (poker face) – вираз обличчя, що не видає емоцій або мімічні уловки, що вводять супротивника в оману.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner